Web Biportal.cz vznikl v roce 2016 s cílem poskytovat široké odborné i laické veřejnosti infromace z oblasti Business intelligence. Návštěvnost webu prakticky od jeho vzniku výrazně roste (o vyšší desítky procent ročně).

Update: od 1.1.2022 reklamní prostory již nenabízím, díky za pochopení.

V pravidelných intervalech píšu reporty o výkonnosti webu, najdete je níže:

Výkonnost je průměrně cca 7500 UIP/měsíc a 19 000 pageviews/měsíc a průměrná doba na stránce je přes 2 minuty. V posledním reportu, který pravidelně sestavuju, jsou čísla o něco nižší zejména z důvodu sezónnosti (léto a poslední týden v prosinci je zdaleka nejslabší), přes zimu zase bývají čísla nad průměrná. Návštěvnost je tvořena z 92 % organicky a to zejména z vyhledávače Google. Web navštěvují téměř z 70 % produktivní lidé ve věku 25 – 44 let (generace Y) s dobrým vzděláním hledající informace o SQL, Databázích, Business intelligence, Excelu a nástrojích pro podnikový reporting.

Na organické návštěvnosti a kvalitním obsahu si zakládám. Díky tomu se zde nachází relevantní zájemci o velmi specifické informace z IT oboru. Kupovanou návštěvnost z webů mimo téma zde nenajdete. Proto zde máte jedinečnou možnost oslovit dobře zacílený segment.

Možnosti spolupráce:

  • Banerová reklama (umístění dohodou) – CPT od 70 Kč dle umístění, v případě více ploch cena dohodou
  • Guest blogging zdarma – vysoce kvalitní, dobře strukturovaný obsah pokrývající nějaké specifické téma do hloubky o velikosti alespoň 4 NS. Článek je napsán profesionálem z oboru, nikoliv copywriterem a nesmí být zveřejněn na žádné jiné webové stránce. Na Biportál může být zveřejněn i na anglické verzi stránky. V tomto případě je potřeba dodat i kvalitní překlad (nikoliv automatické strojové přeložení). Kvalita webových stránek, na které je v článu odkazováno musí být alespoň DA>20.