Mage.ai je super nástroj pro data nerdy, ale není ještě úplně odladěný co se týče user xperience. Můžeme tak narazit na nějaké chyby, které jsou v základu primitivního charakteru, ale je někdy těžké je objevit. Jednou z těchto chyb je Error [Errno 2] No such file or directory a zrovna dnes se mi tato chyba “z nepozornosti” stala.

Chyba Error [Errno 2] No such file or directory – nelze najít soubor

V Mage.ai platí, že bychom měli soubory mazat pouze prostřednictvím nástrojů aplikace (tlačítek). Pokud smažeme soubor “na tvrdo”, tak hrozí riziko, že na soubor vede nějaká reference v yaml souborech a podobně. Na tuto chybu můžeme ale narazit vlastní nepozorností. Pokusím se zde zreplikovat chybu.

Platí to i pro chybu: The system cannot find the file specified

Mějme soubor  kind_sky.py (data_loader). Tento soubor si otevřeme v okně v pravé sekci. Já mám ve zvyku si často procházet soubory přímo v aplikaci msto například ve Visual studiu a podobně. Stává se mi tedy, že se mi tam hromadí tabs a zapomenu, že tam tento soubor mám.

No such file or directory

Pokud soubor vymažu, tak se stane chyba – což je moje blbost. Aplikace by však na druhou stranu mohla tuto situaci nějak automaticky opravit. Nyní se začně při každém refreshi prohlížeče objevovat tato hláška až do doby než chybu neobjevíme.

[Errno 2] No such file or directory

Hledal jsem všude, v souborech, logs a pak jsem si uvědomil, že řešení je mnohem jednodušší. Třeba to někomu pomůže. Pokud máte jiný problém, nebojte se zeptat mage-ai komunity na Slacku

Rate this post

Ing. Jan Zedníček - Data Engineer & Controlling

Jmenuji se Honza Zedníček a působím jako freelancer. Pracoval jsem dříve také jako BI developer, finanční controller a analytik. Vše pro společnosti z oblasti IT, bankovnictví, consultingu a výroby. Po práci si rád zahraju tenis, volejbal, šachy, zajdu do posilovny a občas neúspěšně odpálím pár balónků v golfu 🏌️

Již cca 10 let zapisuji na tento web různé návody určené zejména odborné veřejnosti, studentům a zájemcům o informace z oblastí Business intelligence, korporátních financí a reportingu.

🔥 Přihlašte se do naší Excel facebook skupiny (2.4k+ členů), kde si pomáháme Excel CZ/SK diskuse »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *