Při práci s databázovými objekty se můžeme dostat do situace kdy chceme změnit vlastnost objektu, např. změnit datový typ u sloupce tabulky přes design tabulky v SQL Server management studiu. Pokud jsou v tabulce data, tak vám SQL server při pokusu o změnu pravděpodobně vypíše chybu “Saving changes is not permitted. The changes you have made require the following tables to be dropped and re-created…”, co s tím?

Problém: V Tabulce Google analytics se pokouším změnit datový typ sloupce [ga:newUsers] z bigint na int. Změna není povolena shora uvedených důvodů.

Řešení Saving changes is not permitted

Varianta 1 – Vypnutí volby Prevent saving changes that require table re-creation

V nastavení SQL server existuje volba, pomocí které můžeme podobná upozornění vypnout. Nachází se v Options -> Designers -> Table and database designers -> Prevent saving changes that require table re-creation

Saving changes is not permitted

Varianta 2 – ALTER COLUMN

Situaci lze vyřešit přes příkaz alter column, změna bez problémů proběhla

ALTER TABLE [Temp].[dbo].[Google_analytics] 
ALTER COLUMN [ga:newUsers] INT;

SQL ALTER COLUMN

Rate this post

Ing. Jan Zedníček - Data Engineer & Controlling

Jmenuji se Honza Zedníček a působím jako freelancer. Pracoval jsem dříve také jako BI developer, finanční controller a analytik. Vše pro společnosti z oblasti IT, bankovnictví, consultingu a výroby. Po práci si rád zahraju tenis, volejbal, šachy, zajdu do posilovny a občas neúspěšně odpálím pár balónků v golfu 🏌️

Již cca 10 let zapisuji na tento web různé návody určené zejména odborné veřejnosti, studentům a zájemcům o informace z oblastí Business intelligence, korporátních financí a reportingu.

🔥 Přihlašte se do naší Excel facebook skupiny (2.4k+ členů), kde si pomáháme Excel CZ/SK diskuse »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *