Chystáš se na seminární práci nebo referát a chceš to mít rychle v kapse? V tomto článku se tedy podíváme na to, jak můžeš ChatGPT využít pro vytvoření seminárních prací nebo referátů. Také zdůrazníme důležitost ověřování informací, které ti umělá inteligence poskytuje. Doba se posouvá dopředu a je potřeba k hledání informací používat moderní nástroje i ve škole.

Úvod do ChatGPT pro seminární práce a referáty

Možná už jsi o ChatGPT slyšel/a. Když už budeme tento nástroj používat, tak se alespoň zlehka nachytříme co to je. ChatGPT je umělá inteligence (AI), co ti může pomoct se spoustou věcí. ChatGPT ti může pomoct najít informace, pomůže ti když si nevíš rady s matikou nebo třeba s referátem. Ale pozor, vždycky si musíš ověřit, jestli jsou informace pravdivé a relevantní. Pořad je to jenom stroj!

ChatGPT najdeš na adrese – https://chat.openai.com/auth/login. Pokud jsi sem vlezl/a poprvé, tak se budeš muset zaregistrovat. Pokud to nezvládneš, tak popros někoho o pomoc. Po úspěšné registraci můžeš program používat:

Dole vidíš lištu kam můžeš něco napsat. Když napíšeš Ahoj tak si s tebou ChatGPT začne povídat.

Návod na seminární práci nebo referát přes chatGPT

Pozorně se podívej na předchozí obrázek. ChatGPT říká, že je to program. Ono je to jasný, ale je potřeba na to myslet pokud s ním budeme komunikovat. Není to jako bavit se s člověkem. Když od chatGPT něco chci, musím velmi velmi podrobně říci co od něj chci. Musím mu to říct tak jako bych se bavil s hlupákem. Pokud mu položím málo konkrétní dotaz, tak odpověď bude špatná.

Příklad: Představ si, že se učíte o starověkém Řecku a Římě a máme za úkol udělat seminární práci o Trojské válce.

Do chatGPT můžeš napsat třeba toto:

Výsledkem bude slušný nástřel referátu:

referat-chatgpt

Pozor!!! Pokud pracujeme s umělou inteligencí je potřeba si dávat pozor a informace ověřovat. Občas se stane, že AI není úplně přesné.

Takže…AI ti může pomoci vytvořit rychle základ dobrého referátu, ale musíš to po něm zkontrolovat. Otevři si knížku nebo jiné zdroje na internetu a ověř si správnost. Je to důležité. Učíš se ověřovat informace a zároveň se učíš i téma referátu.

Pokud se chceš dozvědět více o tomto nástroji mrkni se do sekce ChatGPT

Rate this post

Ing. Jan Zedníček - Data Engineer & Controlling

Jmenuji se Honza Zedníček a působím jako freelancer. Pracoval jsem dříve také jako BI developer, finanční controller a analytik. Vše pro společnosti z oblasti IT, bankovnictví, consultingu a výroby. Po práci si rád zahraju tenis, volejbal, šachy, zajdu do posilovny a občas neúspěšně odpálím pár balónků v golfu 🏌️

Již cca 10 let zapisuji na tento web různé návody určené zejména odborné veřejnosti, studentům a zájemcům o informace z oblastí Business intelligence, korporátních financí a reportingu.

🔥 Přihlašte se do naší Excel facebook skupiny (2.4k+ členů), kde si pomáháme Excel CZ/SK diskuse »

2 comments on “ChatGPT | Tvůj Parťák pro Seminárky a Referáty

  1. Dobrý den potřebuji udělat referat na gaius julius caesar v češtině je mi 12 let
    Referat má mít cca A5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *