• 5.3.2019
  • Ing. Jan Zedníček - Data Engineer & Controlling
  • 0

Datové centrum Coolhousing neusíná na vavřínech a snaží se neustále inovovat. Začátkem února vylepšilo svou nabídku virtuálních serverů (VPS). Nově tam najdete servery s rychlými SSD disky, které jsou vybavené Anti-DDoS ochranou a automatickým zálohováním 7 dní zpět.

Poptávka po virtuálních serverech je poměrně vysoká. Zájem o ně mají především ti, kterým nestačí klasický webhosting, nicméně dedikovaný server by zase nevyužili. S virtuálním serverem dostanou svůj kousek fyzického serveru s vlastním operačním systémem a dalšími službami. Například s ochranou proti DDoS útokům.

Coolhousing jde s cenami proti proudu

Všechno se postupně zdražuje, ale Coolhousing zlevňuje. Zdá se to až nemožné. Nasadili novou technologii, a přesto nabízí nižší ceny. Model VPS SSD Start s jedním jádrem, 2 GB RAM a 20 GB SSD u nich dostanete za 261 Kč měsíčně, pokud zaplatíte za celý rok. Tohle je cena, o níž jsme se mohli bavit naposledy před třemi lety. Tehdy se ale nejednalo o servery s rychlými SSD disky a o službách, jako je týdenní zpětná záloha a ochrana proti DDoS útokům jste si mohli nechat jen zdát.

Změnilo se více než jen SSD

SSD disky jsou velkým přínosem, zrychlí celkový provoz serveru, vykazují vyšší hodnoty čtení a zápisu. Coolhousing ale modernizuje ve velkém. Změnou prošly nejen modely VPS Linux a VPS Windows, ale také specializované virtuální dedikované servery (VDS).

Některé služby stabilně zůstávají

Kromě novinek se zákazníci mohou těšit na všechno, na co jsou u VPS u Coolhousingu už nějakou tu chvíli zvyklí – technologie virtualizace Red Hat KVM, přístup k virtuální konzoli pomocí VNC či webového prohlížeče, root přístup k serveru, restart jedním kliknutím přes webovou administraci, zálohu na fyzicky odděleném externím úložišti či reinstalaci pohodlně z webové administrace. Snadnější a levnější už to být nemůže.

5/5 - (1 vote)

Ing. Jan Zedníček - Data Engineer & Controlling

Jmenuji se Honza Zedníček a působím jako freelancer. Pracoval jsem dříve také jako BI developer, finanční controller a analytik. Vše pro společnosti z oblasti IT, bankovnictví, consultingu a výroby. Po práci si rád zahraju tenis, volejbal, šachy, zajdu do posilovny a občas neúspěšně odpálím pár balónků v golfu 🏌️

Již cca 10 let zapisuji na tento web různé návody určené zejména odborné veřejnosti, studentům a zájemcům o informace z oblastí Business intelligence, korporátních financí a reportingu.

🔥 Přihlašte se do naší Excel facebook skupiny (2.4k+ členů), kde si pomáháme Excel CZ/SK diskuse »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *