• 30.3.2018
  • Ing. Jan Zedníček - Data Engineer & Controlling
  • 0

Microsoft Excel je užitečným softwarem, který je součástí kancelářského balíku Microsoft Office. Zpracován je formou tabulkového procesoru a už od roku 1993 má své opodstatněné postavení na trhu počítačových softwarů. Tento kalkulátor je schopný umožnit zpracování dat a programování výpočtů a k dispozici má rozličné znaky, které usnadňují práci s programem. Patří mezi ně organizační znaky pro větší přehlednost, běžné i nevšední aritmetické operace zadaných hodnot a několik stovek dalších matematických, logických a vyhledávacích funkcí. Excel je vhodný především pro profesionální využití a systémové programování.

Znalost Excelu a schopnost jeho praktického využití se dnes už považuje na mnoha administrativních a programátorských pozicích za samozřejmost a mnohdy je tato praxe uváděna v nabídce práce jako jedna z podmínek pro přijetí. V dnešní době jsou data velmi důležitá a schopnost jejich zpracování je nedocenitelné. Funkce Excelu rozšiřuje Power BI, který umožňuje analýzu a prezentaci zadaných informací.

Excel je jakýmsi virtuálním sešitem se čtverečkovanými listy, kam můžete ukládat velké množství dat různého původu. Tyto Excelové stránky lze rozdělit na klasické listy nebo list grafu i v případě nekompatibility. Vkládat ale můžete i obrázky, grafy, textová pole a kliparty. Zkraje se to může zdát být trochu problematické, ale po troše soustředění a několika lekcích školení budete v oblasti Excelu skutečnými profesionály.

Naučte se pracovat v Excelu

Existuje velké množství školících středisek, které vás naučí základy s Excelem nebo jeho pokročilé funkce. Vybírat si můžete podle místa působení, ceny, i všeobecného přístupu ke školení.

ACZ centrum

Tato společnost vznikla již v roce 1995 a od té doby se věnuje vzdělávání a školení dospělých klientů z mnoha odvětví. Samozřejmě je součástí jejich výběru také základnía pokročilý kurz Excelu. Školení probíhá v historickém centru Prahy a výhodou společnosti je individuální přístup a výuka v menších skupinkách. Za kurz Excelu u nic zaplatíte v průměru 1 290,- Kč za 6 vyučovacích hodin.

ADMIS CZ

Školící centrum ADMIS CZ sídlí ve Zlíně a do provozu bylo uvedeno teprve v roce 2012. Realizace vzdělávacích kurzů už od počátku nabízela školení nejen v Excelu. I přes krátkou dobu působnosti na školícím trhu má již za těch několik let bohaté výsledky se svými klienty. Lektoři kurzů jsou profesionální a dbají na individuální přístup. Hodnota takového kurzu nepřesáhne částku 3 259,- Kč. K této ceně získáte navíc i tištěné materiály od lektora a drobné občerstvení.

Amenit

Školící centrum Amenit připravuje v pravidelných termínech základní i pokročilé kurzy Excel v malých útulných učebnách, které poskytují spíše prostředí rodinného zázemí. Moderní vybavení a individuální přístup je při intenzivních kurzech přínosem. Podle zvolené varianty školení se ceny pohybují v rozmezí od 2 480 Kč do 4 190 Kč. Kurzy se otevírají jedině v případě, že projeví zájem minimální počet klientů. Většinou jich musí být nejméně tři až pět závazně přihlášených.

AutoCont

Školící středisko AutoCont působí na informativním trhu už více než 20 let. Zajišťují školení Excel pro začátečníky i pokročilé ve svém středisku v Ostravě. AutoCont se zaměřuje na jedince i celé firmy, kterým poskytují školení hromadně. Lektorský tým je sestaven jen ze zkušených školitelů, kteří mají bohaté informace a práci s Excelem ovládají na profesionální úrovni. Sedmihodinový seminář na jeden den stojí 2 299,- Kč. Dvoudenní pokročilý vyjde už na 4 114,- Kč. Specializované kurzy stojí většinou kolem 7000,- Kč.

Oksystem

Jde o českou softwarovou společnost, která má však mezinárodní působnost a informačním technologiím se věnuje již od roku 1990. Školící centrum nabízí kurzy Excelu pro začátečníky i profesionály v češtině nebo angličtině. Jejich učebny sídlí v Praze a Brně. Školení je doplněno o individuální přístup ke každému zapsanému klientovi. Ceny za školení se liší podle tématu a stráveného času:

  • · Základní kurz Excel je jednodenní kurz pro běžné uživatele za cenu 2 200,- Kč.
  • · Pokročilý kurz Excel je dvoudenní kurz pro uživatele, kteří již s Excelem v minulosti pracovali, s cenou školení za 4 400,- Kč.
  • · Specialitou je třídenní intenzivní kurz analýzy dat v Excelu v celkové sumě 17 200,- Kč.

Vyuka-excelu.cz, s.r.o.

Je jedna z českých společností, která se věnuje profesionálnímu školení Excelu a soustředí se jak na jednotlivce, tak i na celé nadnárodní megafirmy. Mají dlouholetou zkušenost a spoustu pozitivních výsledků. Školení mohou podstoupit úplní začátečníci i pokročilí uživatelé programu. Věnují se i individuální výuce. Kurzy jsou jednodenní i dvoudenní, probíhají v Praze a jejich cena se pohybuje podle počtu hodin v rozpětí 1 600 Kč až 3700 Kč.

5/5 - (2 votes)

Ing. Jan Zedníček - Data Engineer & Controlling

Jmenuji se Honza Zedníček a působím jako freelancer. Pracoval jsem dříve také jako BI developer, finanční controller a analytik. Vše pro společnosti z oblasti IT, bankovnictví, consultingu a výroby. Po práci si rád zahraju tenis, volejbal, šachy, zajdu do posilovny a občas neúspěšně odpálím pár balónků v golfu 🏌️

Již cca 10 let zapisuji na tento web různé návody určené zejména odborné veřejnosti, studentům a zájemcům o informace z oblastí Business intelligence, korporátních financí a reportingu.

🔥 Přihlašte se do naší Excel facebook skupiny (2.4k+ členů), kde si pomáháme Excel CZ/SK diskuse »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *