Krátce na úvod – SQL je standardizovaný strukturovaný dotazovací jazyk. Využívá se zejména při práci s daty v relačních databázích. Naučit se pracovat s databázemi a obecně s SQL není žádná věda. Není to totiž programovaci, ale dotazovací jazyk. Můžete se učit z článků na tomto webu nebo zajít na nějaké SQL školení zaměřené právě na tu databázovou platformu, kterou byste rádi v budoucnu používali. Řada společností napříč republikou organizuje speciální školení věnovaná tomuto tématu. Které to jsou?

Počítačová škola GOPAS a.s.

Jedná se o největšího poskytovatele školení u nás. Škola se od svého založení orientuje primárně na odborníky z IT sféry. Školení již absolvovalo na 30 000 lidí, výhodou jsou dvě školící střediska u nás, konkrétně v Praze a v Brně. Aktuálně se otevírá široká škála nabízející kurzy školení databází:

  •  Microsoft SQL Server (ceny mezi cca 11 000 Kč a 37 000 Kč)
  •  Oracle (20 000 Kč až 58 000 Kč)
  •  MySQL (9 000 Kč až 22 000 Kč)
  •  PostgreSQL (cenové rozpětí 18 000 Kč až 28 000 Kč)

ITnetwork.cz

Je sociální IT sítí, pro kterou je stěžejní princip komunity. SQL se naučíte od úplných základů. Jednodenní kurz (SQL školení, ale i jiné typy kurzů) vás vyjde na 1 999 Kč (platí pro první tři účastníky). Ostatní zaplatí 2 499 Kč. Výuku lze absolvovat prezenčně i distančně (dálkově).

OKsystem a.s.

OKsystem patří mezi české společnosti. Jeho školicí centrum je vlastníkem akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Učebny má v Praze a v Brně, zájemci mohou využít školení v češtině i v angličtině. Kurzy zpravidla trvají dva až pět dnů a stojí v rozpětí 6 500 Kč až 27 900 Kč. Svým zaměřením jsou určeny pro studenty i pro profesionály.

Ing. Jiří Pinkas

Využít můžete také služeb individuálního lektora. Ing. Jiří Pinkas se zaměřuje na Java a SQL školení. Aktuálně jsou v nabídce nejlevnější kurzy za 4 600 Kč trvající den nebo si lze zvolit až pětidenní školení za 23 000 Kč (bez DPH). Veřejná školení probíhají v Praze. Účastníci oceňují informační hodnotu kurzu i pro pokročilé a vstřícný individuální přístup lektora.

PC-DIR Real s.r.o

Za dobu svého působení v oboru IT školení už společnost vyškolila na 23 000 zájemců. V nabídce databázového školení je aktuálně k dispozici široká škála kurzů rozdělená do těchto kategorií:

  • Access
  • DB2
  • Microsoft SQL
  • MySQL
  • Oracle

Kurzy jsou vhodné i pro úplné začátečníky, seznámit se můžete i s pokročilými technikami. Školicí střediska má společnost v Praze a v Brně. Ceny kurzů startují na necelých 4 000 Kč. Za nejdražší kurzy vydáte téměř 30 000 Kč.

AutoCont

AutoCont je soukromou českou společností s více než pětadvacetiletou působností na trhu. Nabízí školení pro profesionály i pro běžné uživatele. V oblasti SQL školení aktuálně poskytuje několik různých typů kurzů, které se liší svou náplní, rozsahem i cenou. Ceny se pohybují v rozmezích 14 000 Kč až více než 31 000 Kč. Rozsahem jsou kurzy dvou až pětidenní. Vlastní školicí střediska má po celé republice.

Microsoft

Virtuální laboratoře od Microsoftu poskytují informace IT odborníkům, obchodním analytikům nebo vývojářům. Svoje znalosti o systému SQL Server si můžete prohloubit prostřednictvím videí nebo výukových prezentací. Výhodu má virtuální školení pro všechny, kteří upřednostňují individuální výuku spolu s maximální flexibilitou v čase i místě.

NICOM

Společnost od roku 1992 poskytuje školení počítačová a fotografická. Aktuálně má v nabídce rovněž školení zaměřená na IT specialisty z oblasti Microsoft SQL Server. Ceny školení začínají na cca 26 000 Kč, kurzy trvají vždy 5 dní. Studenti si mohou vybrat, zda chtějí absolvovat školení v Praze, Brně či Ostravě, kde společnost má svá vlastní školicí střediska. Sestavit je možné i kurz na místě a upravit tak například místo konání.

5/5 - (3 votes)

Ing. Jan Zedníček - Data Engineer & Controlling

Jmenuji se Honza Zedníček a působím jako freelancer. Pracoval jsem dříve také jako BI developer, finanční controller a analytik. Vše pro společnosti z oblasti IT, bankovnictví, consultingu a výroby. Po práci si rád zahraju tenis, volejbal, šachy, zajdu do posilovny a občas neúspěšně odpálím pár balónků v golfu 🏌️

Již cca 10 let zapisuji na tento web různé návody určené zejména odborné veřejnosti, studentům a zájemcům o informace z oblastí Business intelligence, korporátních financí a reportingu.

🔥 Přihlašte se do naší Excel facebook skupiny (2.4k+ členů), kde si pomáháme Excel CZ/SK diskuse »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *