• 17.3.2018
  • Ing. Jan Zedníček - Data Engineer & Controlling
  • 0

Power BI je mocný nástroj od Microsoftu, který bude do budoucna stále více využíván. Vždyť současná společnost klade velký důraz na data. Kdo je tedy dokáže analyzovat a zpracovávat, bude mít velkou výhodu nejen na trhu práce. Chcete se také naučit Power BI? Není to vůbec těžké (viz. článek 5 důvodů proč se Power BI naučí i začátečník)

Power BI je pár let starý nástroj od Microsoftu, který vhodně rozšiřuje zejména funkcionalitu Excelu, avšak dá se propojit i s jinými zdroji dat. Umožňuje vám analyzovat a prezentovat informace v přehledné podobě, ať už jde o počet prodaných výrobků nebo odpracovaných hodin jednotlivých zaměstnanců. Desktopovou aplikaci si může stáhnout každý zdarma, lze tam vytvářet grafické prezentace, ale neumí automatickou aktualizaci dat či prezentování v mobilních zařízeních. Rozšířenou funkcionalitu má nástroj Power BI v rámci Office 365 a pak také ve své placené verzi.

Spousta lidí si vystačí se základní desktopovou aplikací dostupnou zdarma. Jen je potřeba se s ní naučit pracovat. Ale kde?

Power BI školení od různých dodavatelů

Školicích středisek postupně přibývá. Pojďte se podívat, které je vám nejblíže.

Intelligent Technologies Brno

Intelligent Technologies školí Power BI v Brně, dojíždí i do firem na které se i nejvíce zaměřuje. Pro svá školení doporučují 6-8 účastníků. Školení pro skupinu trvá 1 den a stojí 20 000 Kč bez DPH. Nezabývají se jen školením, řeší data v praxi a vyvíjejí podniková řešení – žádné akademické poučky, naučí vás dovednosti, které využijete v praxi. Sám jsem u nich školení absolvoval.

Odkaz: https://www.intecs.cz

ExcelTown.com v Praze

V hlavním městě už 12 let učí i ExcelTown.com v čele s panem Beranem. Školitel za vámi přijede i do firmy. Nabízí dvě varianty – Power BI prakticky na jeden den (6 h) za 3000 Kč, nebo dvoudenní Pokročilé Power BI.

Odkaz: https://exceltown.com/kurzy/

OKsystem na Pankráci v Praze

V třídenním kurzu se naučíte provádět analýzu a reporting podle certifikovaných materiálů od Microsoftu. Projdou se desktopová aplikace, Power BI Server, práce s Excelem, vývojářská API i mobilní aplikace. Cena činí 17 200 Kč, ve slevě 13 760 Kč. OKsystem školí produkty Cisco, Microsoft a SUSE Linux již od roku 1991, je přímo partnerem Microsoftu a absolventi si je chválí.

Dolphin Consulting v Praze 9

Rozdělit si školení do několika lekcí umožňuje Dolphin Consulting. Základy pochopíte v kurzu Úvod do reportingu a analýzy dat v Power BI, které vyjde na 6 000 Kč za účastníka. Navazuje na něj Profesionální vývoj reportů v Power BI, školení stojí 25 000 Kč pro celou firmu. Doplhin Colsunting se nevěnuje pouze školení, BI a datům se věnuje i prakticky.

GOPAS Praha, Brno

V Praze a Brně pořádá školení Microsoft Power BI Desktop firma GOPAS. Kurz je dvoudenní, v Brně vás vyjde na 7200 Kč, v Praze na 8000 Kč. Naučíte se napojit Power BI na data, tvořit datové modely, vizualizace, filtrovat data a také je publikovat. GOPAS je největším poskytovatelem IT školení v ČR a na Slovensku, je i partnerem Microsoftu.

Honza Mayer v Praze

Pokud se vám zdají kurzy od školicích středisek příliš drahé, zkuste se obrátit na individuální lektory. Jedním z nich je i Honza Mayer, vedoucí vývojář, majitel startupu a učitel z Masarykovy univerzity. Sedmihodinové školení v jeho podání vyjde na 3600 Kč.

ICT Pro v Praze, Brně

Dvoudenní školení v Praze i Brně pořádá také firma ICT Pro. Trvá dva dny (vždy od 9:00 do 17:00) a s DPH vyjde na necelých 11 000 Kč. Kvalita kurzů je vysoká, ICT Pro školilo v Power BI třeba zaměstnance Ministerstva kultury ČR. Nabízí pak i navazující kurz pokročilé analýzy dat v Power BI.

Controller Institut v Praze 2

V Praze 2 pořádá školení Power BI Desktop od A do Z Controller Institut. Školení je dvoudenní, pro jednoho člověka vyjde na 17 500 Kč bez DPH, při dvou účastnících z jedné společnosti je možná sleva.

INIZIO České Budějovice

Základy PowerBI, práce z daty z Excelu, MySQL databáze či účtu na Google Analytics vás naučí i INIZIO v Českých Budějovicích. Za jednodenní kurz od 8:30 do 15:00 s pauzou na dobrý budvarský oběd zaplatíte 2 499 Kč bez DPH. Cena je skvělá, ale vypisovaných termínů je málo.

5/5 - (4 votes)

Ing. Jan Zedníček - Data Engineer & Controlling

Jmenuji se Honza Zedníček a působím jako freelancer. Pracoval jsem dříve také jako BI developer, finanční controller a analytik. Vše pro společnosti z oblasti IT, bankovnictví, consultingu a výroby. Po práci si rád zahraju tenis, volejbal, šachy, zajdu do posilovny a občas neúspěšně odpálím pár balónků v golfu 🏌️

Již cca 10 let zapisuji na tento web různé návody určené zejména odborné veřejnosti, studentům a zájemcům o informace z oblastí Business intelligence, korporátních financí a reportingu.

🔥 Přihlašte se do naší Excel facebook skupiny (2.4k+ členů), kde si pomáháme Excel CZ/SK diskuse »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *