Toto je v Business intelligence vcelku častá chybová hláška – v češtině by zněla nějak takto “Zprostředkovatel” Microsoft.ACE.OLEDB.X.X”není registrován na místním počítači”.

Kdy nastává chyba ACE OLE DB provideru a jak ji opravit?

Nastává pokud se pokoušíme připojit např k Excel sešitu nebo Access databázi, která běží na verzi Office, ke které nemáme nainstalovanou OLE DB API. Ta slouží pro přístup k datům (např SQL Server).

Pro vyřešení problému budeme potřebovat nainstalovat Microsoft Access Database Engine 2016 Redistributable (ace.oledb) dostupné na webu Microsoftu ve 32 bit nebo 64 bit variantě.

Je potřeba si dát pozor na to, že pokud např máme nainstalované Office ve 32 bit verzi, tak potřebujeme OLE DB také ve 32bit verzi. Nejlépe je nainstalovat varianty obě.

You cannot install the XX-bit version of Microsoft Access Database Engine

U některých verzí Office (třeba Office 365) se objevuje při instalaci chybová hláška, která neumožňuje v instalaci pokračovat.

Microsoft access database engine 2016 setup

Pomůže tento postup:

  1. Spustit cmd jako administrátor
  2. Instalovat database engine v quiet modu

po instalaci provedem kontrolu

kontrola instalace Microsoft Access database engine

5/5 - (3 votes)

Ing. Jan Zedníček - Data Engineer & Controlling

Jmenuji se Honza Zedníček a působím jako freelancer. Pracoval jsem dříve také jako BI developer, finanční controller a analytik. Vše pro společnosti z oblasti IT, bankovnictví, consultingu a výroby. Po práci si rád zahraju tenis, volejbal, šachy, zajdu do posilovny a občas neúspěšně odpálím pár balónků v golfu 🏌️

Již cca 10 let zapisuji na tento web různé návody určené zejména odborné veřejnosti, studentům a zájemcům o informace z oblastí Business intelligence, korporátních financí a reportingu.

🔥 Přihlašte se do naší Excel facebook skupiny (2.4k+ členů), kde si pomáháme Excel CZ/SK diskuse »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *