Tento článek bude patřit tématicky k troubleshootingu. Dnes se mi podařilo tak nešikovně napsat komentář, až jsem si shodil celou instanci Mage.ai z důvodu chyby typu UnicodeDecodeError. Jak se mi to podařilo?

Mage.ai chyba UnicodeDecodeError: ‘charmap’ codec can’t decode byte

Mage.ai nedekódoval jeden znak “ň” specifický pro Českou republiku. Nevím jestli to může nastat i u nějakých jiných znakových sad, ale pokusím se sem dát maximum informací abyste případně tuto chybu mohli odchytit.

Chyba byla způsobena tak, že jsem napsal komentář do python kódu “# Přesuňte se do cílového adresáře s modelem“. Při pokusu nastartovat mage-ai dojde k chybě viz níže a instance nenastartuje – UnicodeDecodeError: ‘charmap’ codec can’t decode byte 0x88 in position 554: character maps to <undefined>

Prostředí na kterém vznikla chyba

Prostředí na kterých se to děje viz níže

error-decoding-mage

Chybu jsem testoval na 4 prostředích:

  • iOS Docker – OK
  • iOS pip – OK
  • Windows nativně – Chyba
  • Windows přes Parallels s vlastní instancí – Chyba
  • Windows přes Parallels připojená Mage.ai instanci spuštěné na iOS – OK (ip/6789)

Prohlížeče Safari a Chrome – bez rozdílu na prostředích. For more articles on Mage.ai please see category page

Rate this post

Ing. Jan Zedníček - Data Engineer & Controlling

Jmenuji se Honza Zedníček a působím jako freelancer. Pracoval jsem dříve také jako BI developer, finanční controller a analytik. Vše pro společnosti z oblasti IT, bankovnictví, consultingu a výroby. Po práci si rád zahraju tenis, volejbal, šachy, zajdu do posilovny a občas neúspěšně odpálím pár balónků v golfu 🏌️

Již cca 10 let zapisuji na tento web různé návody určené zejména odborné veřejnosti, studentům a zájemcům o informace z oblastí Business intelligence, korporátních financí a reportingu.

🔥 Přihlašte se do naší Excel facebook skupiny (2.4k+ členů), kde si pomáháme Excel CZ/SK diskuse »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *