Od 1.9.2019 snižuje společnost Stormware, s.r.o. poskytující účetní systém Pohoda některé limity pro variantu Pohoda Start, kterou mají v oblibě zejména malí podnikatelé. Verze Pohoda Start je zdarma. Těchto lidí by se ale změna měla dotknout pouze okrajově.

Největší dopad bude mít snížení limitu na množství záznamů v účetním deníku. Účetní deník využívají subjekty (zejména právnické osoby) vedoucí podvojné účetnictví. Dle nových pravidel pouze 200 z původních 500 záznamů.

Tato změna pravděpodobně nejvíce ovlivní zákazníky z řad právnických osob, které jsou dceřinými společnostmi velkých holdingovek, případně nějakých účelově založených PO s malou aktivitou. Osobně očekávám do konce roku nějakou marketingovou akci, která se pokusí odlivu některých zákazníků zabránit.

Změna se týká instalací provedených po 1.9. Pokud byla instalace systému Pohoda Start provedena před 1.9. 2019, tak původní limity by měly vydržet až do konce roku.

Pohoda snižunje limity pro variantu Start

5/5 - (2 votes)

Ing. Jan Zedníček - Data & Finance

Jmenuji se Honza Zedníček a působím jako freelancer. Tuto práci dělám pro různé firmy již přes 10 let. Před tím jsem dlouhou dobu pracoval také jako BI developer, finanční controller, analytik a krátce jako finanční manažer. Vše pro společnosti z oblasti IT, bankovnictví a výroby. Po práci si rád zahraju tenis, volejbal, šachy, zajdu do posilovny a rád ochutnávám dobré rumy. Svoje znalosti a názory se snažím už několik let zapisovat na tento web, aby sloužily i někomu dalšímu - zejména studentům a zájemcům o informace z oblastí Business intelligence, korporátních financí a reportingu.

=> Přihlašte se do naší Excel facebook skupiny (1.4k+ členů), kde si pomáháme Excel CZ/SK diskuse »
=> Pokud vám článek pomohl, sdílejte ho nebo mě uveďte na vašich webových stránkách jako užitečný zdroj informací.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *