Po 5. díle Nastavení parametru v SSRS této série máme připraven jednoduchý report. V tomto článku zaměřeného na Deploy reportu v SSRS bude popsáno, jak report dostat na server aby si ho mohli prohlédnout ostatní uživatelé. Provedeme drobné nastavení projektu a následně samotný Deploy reportu. Post bude kratší než obvykle, protože na tom není vlastně nic složitého.

Deploy reportu v SSRS

Zopákneme si v jakém stavu je seriálový report projekt po minulém díle. Máme nastaveny všechny connections, datasety a také jednoduchý report, který reaguje na filtr “Rok”.

Nastavení parametru v SSRS

Nastavení Report serveru v Reporting services

Hotové reporty se nasazují na Report server a z report serveru je možné reporty prohlížet přes Report portál. Report server se při defaultní instalaci SQL Server nachází na adrese http://[název serveru]/ReportServer. Pokud máte nainstalovaný SQL server express, tak adresa vašeho report serveru bude:

  • http://[název pc]/ReportServer nebo
  • http://[název pc]/ReportServer_LOCAL

V mém případě se jedná o druhou variantu [1]. Adresa Report serveru se dá změnit v Report configuration manageru, já si zkusím adresu změnit tak, aby na konci nebylo “_LOCAL” [2]. Po potvrzení provedeme exekuci [3] a ověření, jestli nová adresa funguje [4]

[1] Adresa report serveru
[2] Změna adresy Report serveru
[3] Změna adresy potvrzena
[4] Ověření, že nová adresa funguje
 

 

 

 

 

 

 

Deploy projektu/reportu v Reporting services

Adresu report serveru už známe a teď už jenom stačí report na report nasadit. Nejdříve provedeme nastavení projektu. To provedeme kliknutím na Projekt – Properities [5] a v položce Target server URL odkážeme na adresu našeho report serveru a potvrdíme [6]. Posledním krokem je kliknout nad projektem a zvolit Deploy [7]. Zprávu o úspěšném deploymentu si můžeme přečíst v Output okně [8]

[5] Nastavení Deploye Projektu
[6] Nastavení cesty na report server nad projektem
[7] Deploy projektu
Deploy reportu v SSRS
[8] Zpráva o =uspěšném deploymentu projektu
 

 

 

 

 

 

 

A to je vše, report leží tam kde má a můžeme si ho prohlétnout přes Report manager na adrese http://[název pc]/Reports (adresu lze změnit podobně jako u report serveru) [9].

[9] Report nasazený na report managerovi
Posledním pohledem na výsledný report se loučím

Příště se podíváme blíže na Report manager/ Report portál. Nastavíme přístupová práva pro reporty a složky s reporty

 

5/5 - (2 votes)

Ing. Jan Zedníček - Data & Finance

Jmenuji se Honza Zedníček a působím jako freelancer. Tuto práci dělám pro různé firmy již přes 10 let. Před tím jsem dlouhou dobu pracoval také jako BI developer, finanční controller a analytik. Vše pro společnosti z oblasti IT, bankovnictví a výroby. Po práci si rád zahraju tenis, volejbal, šachy a zajdu do posilovny. Svoje znalosti a názory se snažím už několik let zapisovat na tento web, aby sloužily i někomu dalšímu - zejména studentům a zájemcům o informace z oblastí Business intelligence, korporátních financí a reportingu.

=> Přihlašte se do naší Excel facebook skupiny (1.4k+ členů), kde si pomáháme Excel CZ/SK diskuse »
=> Pokud vám článek pomohl, sdílejte ho nebo mě uveďte na vašich webových stránkách jako užitečný zdroj informací.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *