• 27.3.2017
  • Ing. Jan Zedníček - Data Engineer & Controlling
  • 0

Stalo se Vám někdy že jste vyráběli report a nenašli jste ve vašem Power BI Desktop nástroj, který by vám umožnil data vizualizovat podle vašich představ?

Update 2022-12-19: Tento článek je už poměrně starý. Dříve custom vizuálů neexistovalo příliš mnoho, ale to se za tu dobu změnilo. Nyní jich existuje opravdu nepřeberné množství a nejsme tak vázání pouze na nabídku vizuálů v power bi desktop, která je k dispozici po instalaci.

Co jsou to Power BI custom visuals

Power BI vlastní vizualizace vytvořili členové power BI komunity – programátoři, uživatelé a fanoušci tohoto báječného nástroje. Pokud jste developer, tak máte možnost přispět do portfolia vizualizací. Jedná se o zajímavou formu propagace vaší firmy nebo Vás jako jednotlivce. Do budoucna vám to může přinést nové zákazníky. Galerie vizualizací se nachází na webu powerbi.com zde

Našel jsem tam vizuál, který mi ve standardní výbavě POwer BI chybí – Timeline. Používám ho jako filtr časového období v reportech, které pracují s časovým kontextem.

Příklady Power BI custom visuals

Každému se hodí pro jeho účel něco jiného, dá se tam najít pár dobrých vizualizací, které stojí za instalaci. Některé power bi vizuály se mi na druhou stranu nejeví jako moc užitečné.

Timeline: U mě zatím vede Timeline, která nahrazuje něco, co v základu power bi desktop velmi chybí

Timeline power bi custom visuals

Chord – Přiznám se, že jsem tento vizuál ještě nepoužil, ale je to velmi dobře hodnocený vizuál. Autorem je Čech – Radim Hampel z Intelligent Technologies

power bi custom visuals chord

Pulse Chart – Pro prezentátory – powerpointáře tu mám parádičku – business intelligence vychatávku, kterou určitě zapůsobí. Pulse chart je vizuál představující graf, který se vám postupně vykresluje. V určitém bodě grafu můžete vložit určitou událost, na které se vám vykreslení zastaví. Ideální pro prezentaci třeba finančních grafů výkonnosti firmy a vysvětlovaní peaků v grafech 🙂

Vypíchnul jsem pouze pár power bi visuals. Je jich víc, které si zaslouží pozornost. Mrkněte na to, určitě Vás některé zaujmou.

Rate this post

Ing. Jan Zedníček - Data Engineer & Controlling

Jmenuji se Honza Zedníček a působím jako freelancer. Pracoval jsem dříve také jako BI developer, finanční controller a analytik. Vše pro společnosti z oblasti IT, bankovnictví, consultingu a výroby. Po práci si rád zahraju tenis, volejbal, šachy, zajdu do posilovny a občas neúspěšně odpálím pár balónků v golfu 🏌️

Již cca 10 let zapisuji na tento web různé návody určené zejména odborné veřejnosti, studentům a zájemcům o informace z oblastí Business intelligence, korporátních financí a reportingu.

🔥 Přihlašte se do naší Excel facebook skupiny (2.4k+ členů), kde si pomáháme Excel CZ/SK diskuse »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *