Možná jste si všimli, že se při generování skriptů v SQL Server používá v syntaxi příkaz nebo lépe řečeno separátor GO. Tento separátor se používá k oddělení dávek v rámci skriptu. Syntaxe, která se nachází v separátoru, je realizována v rámci jednoho exekučního plánu a až poté je realizována další dávka.

Příklad na separátor GO v SQL Server:

Deklarujme 2x za sebou tu samou proměnnou

DECLARE @deklarace_promenne AS INT = 1;
DECLARE @deklarace_promenne AS INT = 1;

Výsledkem bude chyba:

Příklad GO - Chyba deklarace

Pokud ale každou z deklarací izolujeme pomocí GO do zvláštní dávky, tak lze deklarovat stejnou proměnnou dvakrát, protože obě deklarace jsou realizovány zvlášť a nikoliv v 1 exekučním plánu

DECLARE @deklarace_promenne AS INT = 1;
GO
DECLARE @deklarace_promenne AS INT = 1;

Příklad GO - success

5/5 - (2 votes)

Ing. Jan Zedníček - Data & Finance

Jmenuji se Honza Zedníček a působím jako freelancer. Tuto práci dělám pro různé firmy již přes 10 let. Před tím jsem dlouhou dobu pracoval také jako BI developer, finanční controller, analytik a krátce jako finanční manažer. Vše pro společnosti z oblasti IT, bankovnictví a výroby. Po práci si rád zahraju tenis, volejbal, šachy, zajdu do posilovny a rád ochutnávám dobré rumy. Svoje znalosti a názory se snažím už několik let zapisovat na tento web, aby sloužily i někomu dalšímu - zejména studentům a zájemcům o informace z oblastí Business intelligence, korporátních financí a reportingu.

=> Přihlašte se do naší Excel facebook skupiny (1.4k+ členů), kde si pomáháme Excel CZ/SK diskuse »
=> Pokud vám článek pomohl, sdílejte ho nebo mě uveďte na vašich webových stránkách jako užitečný zdroj informací.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *