Po několika měsících kdy jsem si zrušil předplatné ChatGPT Plus jsem si jej opět obnovil s tím, že jsem se chtěl podívat co nového z hlediska běžného uživatele placené verze a kam jsme se posunuli.

Recap minulého review ChatGPT z druhé poloviny 2023

Někdy v druhé polovině 2023 jsem udělal takové první větší testování které můžete najít zde – ChatGPT Plus (OpenAI) – Co nového? Vyzkoušení, testování, pluginy, funkce. Funkce se kterými jsem byl hodně spoko byly hlavně:

  • Advanced data analysis – nahrání soubrou nám dává oproti 3.5 neskutečné možnosti zpřesnění promptu pro analýzy, kódování nebo třeba reverse engineeringu. Jak vypadá finanční analýza společnosti s využitím možností Chatgpt můžete vidět zde – ChatGPT – Pokročilá analýza dat | Code interpreter – NVIDIA
  • Přístup k pluginům jako například webpilot nebo pluginům pro interpretaci pdf a videí zase možnosti pro různé scénáře typu automatického vytěžování dat

Naopak mi vadilo, že oproti 3.5 verzi

  • je to strasně POMALÉ
  • limit na počet promptů
  • i přes to, že si platíte Plus verzi tak se na vás model může učit = používá nahraná data

Review 2014 – Co se (ne)změnilo za cca půl roku?

  • Komunikace je stále velmi pomalá
  • Limit stále 50 prompts/za nevím kolik hodin – to je jedno, pokud platím proč mám být omezen ??!
  • Verze Plus stále používá data k učení modelu
  • V pricingu nástroje máme novou možnost Gpt for Teams á 25/USD/user kde je tedy garance vyloučení dat z učení modelu
  • Přibylo něco, čemu se říká GPTs – Generative pre-trained transformer – jazykové modely z comunity (bohužel využívané pro reklamu než užitek)

Z GPTs se staly jakési marketingové orgie!

Velké množství GPTs s různou a mnohdy pochybnou kvalitou – za každým promptem vám nezapomenou nabídnout odkaz na tvůrce pluginu – a klikáte, a jedete konverzním trychtýřem.

Z dobrého záměru mít dostupné spíše menší množství kvalitních a ověřených pluginů (a vendorů), které v dobré víře slouží uživatelům a postupně jsou vylepšovány v rámci nějakého dobře řízeného partnerského programu OpenAI-třetí strana se stal prachsprostý nástroj propagace v podobě neřízeného zaplavení nástroje GPTs

Můžete si teda nově třeba udělat PŘESNOU astrologickou analýzu na základě datumu vašeho narození, kde vám cpou různé odkazy.

no a aby toho nebylo málo, tak to po vás ještě pak chce osobní údaje. Tam už jenom chybí číslo karty a pin, no ty kráso…pak už tě to jenom přesměruje na web kde ti nabídnou EZO sra**y a školení.

No snad se shodnem, že toto je myslím celkem nebezpečná obchodní praktika a ty pluginy by měli nějak regulovat (což jsem si myslel že funguje ale asi ne).

No na další průzkum asi už nemám dnes nemám nervy, třeba příště. Zkusíme si ještě vygenerovat náhledový obrázek pro tento článek pomocí pluginu image generator s témazikou ezoterična.

 

Rate this post

Ing. Jan Zedníček - Data Engineer & Controlling

Jmenuji se Honza Zedníček a působím jako freelancer. Pracoval jsem dříve také jako BI developer, finanční controller a analytik. Vše pro společnosti z oblasti IT, bankovnictví, consultingu a výroby. Po práci si rád zahraju tenis, volejbal, šachy, zajdu do posilovny a občas neúspěšně odpálím pár balónků v golfu 🏌️

Již cca 10 let zapisuji na tento web různé návody určené zejména odborné veřejnosti, studentům a zájemcům o informace z oblastí Business intelligence, korporátních financí a reportingu.

🔥 Přihlašte se do naší Excel facebook skupiny (2.4k+ členů), kde si pomáháme Excel CZ/SK diskuse »

1 comment on “Chat GPT Plus 2024 | Rychlé review, Gpts/pluginy jako marketingové orgie – je libo EZO?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *